| Anonimul151 a întrebat:

Se merită deschiderea unei școli auto? Având în vedere că din ce în ce mai multe persoane fac școala de șoferi?

( În viitor doresc să îmi fac acel atestat de instructor auto... dacă mă voi "descurca" când voi avea permis și mașină). Dar bineînțeles, trebuie experiență de minim 5 ani ( din câte știu eu ).

Dar, în momentul de față un instructor auto câștiga aproximativ 2500lei/elev. Chiar și mai mult. Peste 5 - 6 ani, cu siguranță va fi peste 3000...

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa ai multe relatii ca sa poti face asta.

| Anonimul151 explică (pentru darrio2007):

Știu asta... Din păcate, în majoritatea domeniilor când vine vorba de afaceri trebuie să ai relații, dar și ca "persoană fizică" ( pe la spitale, instituțiile publice etc)

| ALM2000RO a răspuns:

Clar merită!

| LisaJulie a răspuns:

Consider ca ar trebui sa încerci sa îți deschizi o școală auto dacă asta te pasionează! Bafta

| Anonimul151 explică (pentru LisaJulie):

Momentan nu știu dacă mă pasionează sau nu. Dacă îmi place să conduc sau nu. Pentru că nu am încercat. Momentan nu am permis. Dar m-am gândit la "ideea" asta, ca atunci când aș avea permis și după un anumit timp de condus și de "experiență", și dacă bineinteles mi ar place, aș putea încerca. Dar, asta voi vedea... Până acolo e un drum lung. Pentru început, trebuie să i au permisul și apoi vad...

| Lidia09 a răspuns:

E o idee bună. Succes!