| xSNGHOSTx a întrebat:

Stie cineva un site sau ceva unde pot gasi joburi online part time pentru adolescenti?
Am 16 ani si vreau sa fac niste bani

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, la 16 anisori nu vei gasi joburi online, fiindca tu nu stii programare, marketing, contabilitate, nici macar nu poti sa detii un cont pe un site de freelanceri, fiind minor si fara nici o calificare profesionala.

Ce zici de niste munca fizica, in schimb?
Este primavara, s-au deschis gradinile de zarzavat si serele, se insamanteaza graul, porumbul, se stropesc copacii, uite cate joburi disponibile sunt pentru tine, dar fizice, care sincera sa fiu sunt foarte recomandate la varsta asta, fiindca cresti si te dezvolti frumos si armonios facand si "sportul" asta atat de util care-ti este si platit la sfarsit.

| xSNGHOSTx explică (pentru Violleta2022):

Sincer știu marketing(mai ales social media marketing) care este foarte căutat acum
Te contrazic, am cont pe platforma de freelance (fiverr) cea mai mare platforma internațională din lume.
Doar că acolo competiția este foarte mare și este extrem de greu să te faci remarcat
Eu am specificat Job online part tine
Știu că există joburi fizice dar nu vreau încă să încep cu așa ceva fiindcă există niște probleme în spate de care nu aș vrea să vorbesc
Contabilitate...
Ai dreptate asta chiar nu știu dar la cat de mare e internet ul e greu să nu reușesc să învăț

| Violleta2022 a răspuns (pentru xSNGHOSTx):

Ai auzit de upwork.com si freelancer.com ca astea sunt cele mai mari si mai tari profesional, acolo acceptandu-se numai daca ai peste 18 ani si cont Paypal, ca metoda de plata. Contul la paypal se poate afce numai daca ai implinit 18 ani. Lucrez in acest domeniu de foarte multi ani si avem atat persoane fizice cat si firme care lucreaza pe upwork, unde-i platim la greu cu mii si zeci de mii de dolari, dar nu am vazut niciodata copii de 16-17 ani acolo, fiindca este imposibil sa gasesti un copil minor acolo.

| xSNGHOSTx explică (pentru Violleta2022):

Eu am cont paypal facut acum 4-5 ani cand nu trebuia sa ai 18 ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru xSNGHOSTx):

Contul facut sub 18ani nu est un cont eligibil si legal!
Asta scrie clar in paypal!

| dullcat a răspuns:

Buna. Gasesti destule rezultate daca scrii chiar asa pe google : job uri online part time pentru adolescenti.

| sammie a răspuns:

La 16 ani nu poți găsi online. Sunt joburi puține pentru 16 ani oricum.