| SasukeCS2 a întrebat:

Trebuie sa fii salariat ca sa ti se permita deschiderea unui card de debit?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru cardul de debit nu trebuie sa fii salariat, deoarece cu cati bani il alimentezi atatia poti folosi. De altfel card de debit pot obtine si minorii peste 14 ani.
Doar pentru cardul de credit trebuie sa ai venituri salariale sau de alta natura, cu caracter de continuitate.

8 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Asculta-l pe ioan, restul nu stiu ce zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fii salariat.

| EmanuelKant a răspuns:

Da si salariul trebuie sa fie da la o anumita suma in sus in functie de credit.

| Teodorel a răspuns:

Da

| TheMaggot12 a răspuns:

Dap,daca nu esti salariat nu iti poti face card de debit doar card de credit.

| SasukeCS2 explică (pentru TheMaggot12):

1) Pai si la cardul de credit poti sa folosesti o suma impusa de banca cu conditia sa ii dai inapoi, nu?
2) Pai si daca nu sunt salariat cum de imi permite banca sa iau bani imprumut, adica ce garantie are ca o sa ii dau inapoi?
3) Eu vreau sa am un card unde sa depun o suma de bani, si cu acea suma de bani sa fac cumparaturi online.

| TheMaggot12 a răspuns (pentru SasukeCS2):

Pai poti sa depui si pe card-ul de credit o suma de bani si cred ca poti sa cumperi si online cu el.

| BildeilleR a răspuns:

Da.