| Nqmfont a întrebat:

Un coleg a făcut un împrumut bancar de vreo 7000 lei și i-a băgat în bitcoin in mare parte dar câteva și alte monede virtuale necunoscute și deja au crescut. Sa fac și eu la fel?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dacă ăla se aruncă de pe bloc „să fac si eu la fel"?

| Simpatic a răspuns:

Nu,este o greseala facuta des de oameni, "pai ce daca altul poate eu de ce nu pot?" se face ca cel care a putut a avut si noroc...
cati joaca la loto? dar cati castiga?

| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil asa ceva, fiindca bancile NU dau si nu cer inapoi bitcoin.

Nu, tu sa nu faci asa ceva, ca ala este scam si ori te pacaleste colegul tau ori s-a pacalit si el sia cum vrae sa rada de tine.

Bancile dau imprumuturi bancare in RON (lei) si EURO, nu in alta valuta, iar inapoi iti cer sa platesti tot in valoarea imprumutata de RON sau Euro.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa nu știi cum funcționează crypto si să te împrumuți ca sa bagi bani in așa ceva mai ales acum in perioada de creștere maxima ....asta înseamnă prostie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Violleta2022 doamnelor si domnilor.

A 1000a oara cand nici macar nu intelege la ce raspunde.

| johnnny123 a răspuns:

Să faci un împrumut cu dobândă mare și să bagi banii într-o chestie foarte volatilă cum sunt criptomonedele, mai ales acum când se află la maxime istorice?

Sigur, dacă peste șase luni vrei să te întorci aici și să întrebi "cum pot să fac rost de 5000 de lei să-mi plătesc creditul, că am băgat banii în criptomonede și am pierdut jumate"

| ReddY25 a răspuns:

Sigur că da

| ioana748 a răspuns:

Nu este ok sa faci credit pentru cai verzi pe pereți.
Dar tu faci cum dorești, pana la urma viata ta, hotărârile tale, asumarile tale.
Pierzi castigi, negustor te numești.
Totusi fii responsabil.

| ioana748 a răspuns:

A durut asta, Intr adevar nu a inteles intrebarea si nici nu recunoaște ca este in eroare, ca na se mai intampla.