| anonim_4396 a întrebat:

Un simplu calcul, 600 km, consum de 4, 5, gpl 3, 5 Ron =... RON?

Răspuns Câştigător
| ZippiAndrei a răspuns:

94.5. Nu stiu daca am inteles bine. 600 km, consumul e de 4.5l/100km si 1l costa 3.5 lei. Am inteles bine? Daca da, raspunaul e 94.5

| Bobonete a răspuns (pentru ZippiAndrei):

Da,ai inteles perfect. mersi frumos

5 răspunsuri:
| AnDrEy_8110 a răspuns:

466.66.daca nu ma insel daca ar fi 4, 5 l pe km si 3, 5 lei litrul..eu asa am inteles big grin

| Bobonete a răspuns (pentru AnDrEy_8110):

Nu cred sa fie atata. la 3, 5 l ma intereseaza

| talkabout17 a răspuns:

Daca nu stii sa faci calcul acesta simplu, sincer iti zic, nu meriti sa ai carnet.

| Bobonete a răspuns (pentru talkabout17):

Daca nu sti sa scrii sa varsta ta, ai trecut prin viata ca magaru-n ceata