| damiannn232 a întrebat:

Va salut,
Am nevoie de niste ajutor in legatura cu Shein, vreau sa mi infintez un pfa si sa comand produse de pe Shein si sa le vand pe un site.
1. Oare trebuie sa platesc taxa vamala pe numarul de colete(daca sunt mai multe) sau daca comanda depaseste o anumita suma de bani/produse.
2. Daca in comanda sunt mai multe colete, trebuie sa imi ridic singur marfa din vama sau se livreaza de catre ei?
3.Cum imi pot face cont pe firma direct pe Shein?

Multumesc, astept un raspuns castigator happy.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca ti-am mai raspuns odata aici:

https://www.tpu.ro/......ine-2-imi/

| dullcat a răspuns:

Buna.E a 4-a oara cand intrebi acelasi lucru.

| Lester23 a răspuns:

La 1 si 2 consulta cel mai bine pe cineva in domeniu, nu TPU. Vorbeste cu un contabil sau cineva care practica astfel de comert. Stiu doar ca acum multi ani cand faceam asta aveam o suma prag si apoi plateam un procent taxa. Acum nu mai stiu de actualitate, poti lua si google-ul in brate laughing
3. Daca nu apare pe site ul respectiv, da un ticket la ei si intreaba…

Sfatul meu e sa nu te legi doar cu Shein, mai ia si din alte parti. Succes

| DorinaLB88 a răspuns:

Bună! Oare ai reușit să iei hăinuțe de la Shein pe firma?
Mulțumesc frumos!?