| vlad_5833 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un pc de la Altex. Intentionez sa il iau in rate, dar aparent la magazinul din orasul meu modelul respectiv nu e disponibil (desi pe site-ul lor spune ca e). L-as lua online dar vreau sa il iau in rate si asta fara sa imi fac card-uri noi (am vazut ca asta se cere pentru comenzile online). Solutii?

Am vazut ca se poate "rezerva" calculatorul in magazinul respectiv, dar daca nu e acolo nu vad cum l-as putea rezerva.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Suna-i si intreaba-i daca il pot aduce in magazin ca vrei sa-l cumperi in rate. E mai simplu asa. Daca il rezervi, ti-l aduce in 24-48 ore dar cum nu vrei alt card si rate la magazin, suna-i.

7 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

Decât un calculator de la Altex mai bine un SH de la interlink. Vai avea numai necaz cu ele. După 2-3 luni sună de nu te vezi, tabla sa indoaie la prima atingere, sunt slabe, slabe. Prefer un recondiţionat dar brand bun, cum ar fi Dell, Siemens, HP etc.

| John1973 a răspuns:

Cumpara de aici e mai ok magazinul http://bit.ly/1C6jpnp

| AlexandraSimion a răspuns:

Poți comanda produsul din magazinul tău, va ajunge la ei. Dacă vrei să afli păreri de la alți clienți cu privire la altex.ro îți recomand http://parerimagazin.ro/pareri/altex-ro/

| mariansarivan a răspuns:

Cumparati un laptop nu un pc clasic pentru ca laptopul e mai eficient decat pc big grin ce buget ai pentru pc

| vlad_5833 explică:

Bugetul e redus, 1300 lei. M-am interesat si componentele sunt de calitate, nu prea pot gasi ceva mai bun in pretul asta.

Cred ca asta o sa fac Horia, multumesc.

| horia2012 a răspuns (pentru vlad_5833):

Cu placere.

| mariansarivan a răspuns (pentru vlad_5833):

Atunci fa-ti unul pe piese ca te incadrezi in bani astia ca cel mai scump la pc e procesorul si placa de baza dupa restul sunt ieftine big grin