| Kindly a întrebat:

Vreau sa imi deschid un magazin de rochii! De ce acte am nevoie? Trebuie justificata fiecare rochie de unde provine? Cunoasteti pe cineva/ceva firma care se ocupa cu distributia de rochii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie sa infiintezi o firma cu acest obiect de activitate.
Primul pas este sa mergi la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau pentru rezervarea denumirii firmei. Tot de acolo obtii toate informatiile de care ai nevoie si pot sa-ti faca actele de infiintare.
In mod legal trebuie sa ai acte pentru toata marfa care o vinzi si sa fie inregistrata in contabilitate.

1 răspuns: