| lulusi77 a întrebat:

Vreau sa deschid o firma italiana romana ce acte asi avea nevoie si ce ar trebui sa fac

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde unde vrei s-o deschizi, in Romania ori Italia.
Daca o deschizi in Romania atunci trebuie sa fie conform legii romane, respectiv L.31/1990. Du-te la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau si acolo afli tot ce trebuie sa faci, oricum primul pas este rezervarea denumirii firmei, precum si actele de care este nevoie.
Daca vrei s-o deschizi in Italia se va aplica legea italiana, asa ca intereseaza-te acolo. Succes si numai bine!