| Țuțuleee a întrebat:

Vreau sa stiu cum un copil de 12 ani poate strange bani... am deja 1000lei si vreau sa strang 3000 in vara...

3 răspunsuri:
| Mihaelablabla a răspuns:

De angajat, nu te angajează nimeni la vârsta asta. Dar dacă faci afaceri cu familia reușești.
Poți să le spui că faci curat/speli vase/mături/le faci masaj pentru o anumită sumă.

| Ivy86 a răspuns:

Pffff bravo pentru atitudine. Multi adulți încă stau pe banii părinților.
Pai vin sărbătorile poate primești ceva de la rude happy
Poți încerca să împărți pliante, reviste dar nu știu dacă te ia cineva la 12 ani (e ilegal).
Pentru ce ai nevoie de suma asta pana la vara, de curiozitate întreb.

| gomen a răspuns:

Poti face afaceri, dar nu ilegale. laughing
Apropo, cum ai reusit?