| iuliaadriana a întrebat:

Buna,

Ma poate ajuta careva sa caut o carte nu imi mai amintesc nici autorul nici titlul carti dar am sa ii fac o scurta descriere:

Este vorba despre o femeie care traieste alaturi de un om foarte bogat si cunoscut insa acesta o batea. Intr-o zi saturata de maltratarile sotului ei aceasta isi insceneaza moartea cred ca printr-un accidet de masina. se mutape o insula unde incepe sa lure intr-o librarie/cafenea. Acolo descopera ca are ceva puteri magice. In final sotul ei descopera ca ea si-a inscenat moartea si o gaseste pe insula repectiva si incearca sa o omoare...

Stie careva?

1 răspuns:
| ADRIANooN a răspuns:

Este vorba de un carte sau un roman ce impleteste temele aventurii si a iubirii. e foarte complex. Din scurta ta relatare stiu despre ce e vorba si am un lapsus. si imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult. daca cumva afli pana aflu eu te rog sa ma anunti si pe mine. si eu am citit acea carte de mult.