| Someoneeene a întrebat:

Cine imi poate trimite un link cu discursul regelui Mihai DIN 1944?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CosminC86 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu asculti discursul tradatorului asta. Nici macar nu vreau sa ma obosesc cautand asa ceva. Maresalul Antonescu a murit pentru tara, iar javra asta a plecat cu 12 vagoane de tren pline de bogatii, si acum vine sa dea lectii de democratie dupa ce a abdicat in favoarea comunismului.

| Someoneeene explică (pentru CosminC86):

Stiu tot ce s-a intamplat, mie imi trebuie pentru scoala. profesorul m-a pus sa descarc discursul. oricum l-am citit. Maai trebuie sa descarc si procesul in care a fost executat Ion Antonescu.
Oricum am o curiozitate, cati ani ai? pentru ca mama mea a prins si peroada comunista si mi-a spus ca s-au schimbat cartile mult fata de ce facem acum

| Someoneeene explică (pentru Someoneeene):

Pentru ca eu nu am auzit ca Regele Mihai a plecat cu trenul cu bogatii, ci Regele Carol al II-lea

| CosminC86 a răspuns (pentru Someoneeene):

17 ani am. Bineinteles ca s-au schimbat cartile, in perioada comunista cand nenea nicu pupa Moscova direct in bas toate cartile il dictau pe Maresal tradator, si pe pupincurist "erou".
Eu daca aveam o asemenea tema sa mor de-o faceam. Chit ca luam 2. Imi pare rau, dar nu am inima sa te ajut despre asa ceva... cauta pe google.

| Someoneeene explică (pentru CosminC86):

Am cautat pe google, dar nu gasesc sad doar cateva documentare in care spunea ce s-a intamplat