| OwlMyGod a întrebat:

Cum pot sa curat un stilou fara sa se strice, am avut in el deexemplu cerneala albastra si acum vreau sa bag mov sau rosu... cum pot sa fac sa nu se amestece curlorile dar nici sa nu imi stric stiloul?

7 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Eu pe al meu il spal aproape saptamanal, caci incepuse sa curga, cu apa. Lasa apa sa curga in el pana nu mai iese colorata, il lasi sa se usuce si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici niste sfaturi,
http://forum.desprecopii.com/....../topic.asp
Te pup!

| MCG a răspuns:

Pai il cureti cu apa pur si simplu si apoi il lasi sa se usuce bine...Cel mai simplu!

| Zapkitu a răspuns:

Poti sa dai cu apa pe el, apoi bagi cerneala cea noua si il zgudui putin. Nu se strica stai linistita. BAFTA!

| ancaemilia a răspuns:

Foloseste un pic si o sugativa de la librarie

| OwlMyGod explică (pentru ancaemilia):

Ummmmm, nu chiar, dar mi-ai dat o idee

| lolandrutzza199 a răspuns:

Iei o sugativa si o pui pe masa, apoi iei stiloul sau doar partea cu penita, pui varful de la penita pe sugativa si asa sugativa va extrage toata cerneala. Poti sa rezmeni stiloul de ceva ca sa nu stai cu el in mana... eventual poti sa il speli inainte de a face treaba cu sugativa ca sa nu dureze prea mult... FUNDA? big grin