| kinkyk a întrebat:

Cunoasteti un salon de tatuaje (in Bucuresti sau cat mai aproape) in care cel care tatueaza sa fie mai mult decat unul care da cu aparatul peste conturul imprimat pe piele? Adica sa fie un artist, eu daca merg la el cu o idee de tatuaj sa stie sa o puna pe hartie. Ceva in genul baietilor de la Miami Ink.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot din Bucuresti si cineva mi l-a recomandat pe asta :
http://www.fashion-tattoo.com/
Nu am fost inca acolo dar te poti duce sa discuti cu ei si iti vei da seama imediat daca se pricep sau nu... zic eu... oricum au si niste poze pe site

30 răspunsuri:
| kinkyk explică:

Stiu ce este Miami Ink, stiu ca exista in realitate. Eu vreau un salon de la noi din tara. Sunt din Bucuresti.

| Adry a răspuns:

Miami Ink - Arta tatuajelor
Serial documentar pe Discovery Channel. Salonul exista si in realitate dar e ceva de mers pana acolo.

| leluc a răspuns:

In mod normal, orice 'tatuator' ar trebui sa poata face asta. Sa puna pe hartie si mai apoi pe piele ideea clientului.

| leluc a răspuns:

Ai putea sa il intrebi chiar pe cel de la Miami Ink ce stie despre altii ca el in lume: chrisgarvertattoo@gmail.com
http://www.chrisgarvertattoo.com/home.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce oras esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu: www.costi-tattoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca la DonTat2, artist grafic si tatuator din 93, nu are salon dar e bun. il gasesti pe ID mess tat2design

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Body Tunning Tattoo - Aici il gasesti pe Don. Pe magheru, langa Sala Dalles. www.dondesign.webs.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da intra pe site www.aniastil.ro tipu de acolo nu a auzit de catalog deseneza super misto si are si preturi ok incerca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.aniastil.ro acolo gasesti unul dintre cei mai buni artisti in domeniu asta din romania ...intra pe site si fa-ti o parere dar cel mai bine ar fi sa faci un drum pana acolo ...merita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.alex-tattoos.com

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.saloanetatuaje.ro Ai aici topul saloanelor de tatuaje, poti sa iti faci o idee, ai poze, adresa, telefoane, tot...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei profesionist...iti spun mai mult ca sigur, Popartan din Sibiu e belea! Incearca cu incredere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.myspace.com/tattoo_mania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.2ndface.info Super artist!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2nd Face Tattoo & Body piercing, ti-l recomand cu mare caldura, e chiar artist tipu de acolo! am ramas uimit!
www.2ndface.info

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2nd face tattoo langa twice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uitati-va la lucrarile executate de artisti, si lasati alte prostii. Dintre toti cei enumerati doar 2 sunt buni. Uitati-va la galerie ca aia spune multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da voodoo-tattoo situat pe Gr.alexandrescu 108, vis-a-vis de ambasada turca. Ii dai ideeea si el iti deseneaza plansa cu multa imaginatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Artistic Tattoo & Piercing, Liberty Center, etajul 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la florin in mall vitan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefan de la Funky Tattoo - www.funkytattoo.ro - este artist in adevaratul sens al cuvantului (a si absolvit cursurile Universitatii de Arta Bucuresti)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca sa ne faci o vizita sa iti faci o parere despre calitate serviciilor noastre si despre preturile care le poti gasi la noi. Salonul se afla pe str postavarului, nr 98, langa statia de metrou Titan, iar daca vrei sa iti faci o idee despre ca ce putem face www.yanny-tattoos.ro.

| roxytattoo a răspuns:

Roxy Tattoo Design www.roxy-tattoo.com
Salon Autorizat Stefan Cel Mare. Citeste pe site!

| eurydice a răspuns:

Inca vad ca se mai scrie aici, si ma uimesc unele persoane, ma refer la tattoo artisti, cum sa va dati drept clienti, doar ca sa va faceti reclama? Cineva avea dreptate. Orice ar fi uita-te pe portofoliile lor ce au lucrat si etc, asa iti dai seama, si care tattoo artist este mai potrivit sa realizeze ceea ce ai tu in creier.Si gasesti pe google tone de site-uri, poti sa te duci la saloane sa vorbesti, sa intrebi, sa ceri informatii, nu costa nimic. Dar mare parte din cei care ti-au raspuns, sunt persoane care isi fac reclama.

| Tatuaje_Hasha_1985 a răspuns:

Iti recomand www.hasha-tattoo.ro.
Aici te vom trata cu respect si vei obtine un tatuaj frumos.