| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum se trece un tatuaj de pe hartie pe piele? Este vreo hartie speciala sau ceva de genul?

11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cred ca este ceva care seamana cu indigoul!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ups! Sorry! M-am documentat si sunt "abtibilduri tatoos body" si se cumpara.Cauta pe net si o sa gasesti.

Elianna
| Elianna a răspuns:

@Rikardo:eu am vrut doar sa te ajut, dupa cunostintele mele. Daca tu vrei mortis sa ma jignesti, asta nu-ti face cinste! Abtibildul cu pricina, dupa ce a fost transferat de pe hartie pe piele, se face un model care apoi se tatueaza! Tu vrei tatuaj permanent fara ace? Normal ca se spala cu apa, daca nu tatuezi dupa model! Daca vrei ceva de amator, scrie-te cu un marker permanent sau cu un pix! Daca vrei informatii de la specialisti, uita-te pe Discovery Travel and Living la emisiunea "Miami Ink".
http://port.ro/.......film_page

Elianna
| Elianna a răspuns:

@Rikardo:Multumesc pentru cele doua voturi de stupid date! Sa te mai ajute omul!

| Fvn a răspuns:

Da, este.

| zuly a răspuns:

Da, este hârtie din aia mai transparentă aşa şi impermeabilă, parcă ar fi cerată (sau poate chiar este), am uitat cum se numeşte, se gaseşte pe la tipografii. Am vazut odata cum se face, dar nu mai ţin minte exact. Tatuajul se desenează pe hârtie, apoi se udă pielea şi se dă cu săpun parcă. Se pune hârtia cu partea desenată pe piele şi se presează un pic ca să ramână desenul pe piele şi gata. Sper că ţi-am fost de ajutor. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti afla mai multe despre tatuaje pe http://www.best-tattoo.net

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merge foarte bine cu hartie de calc pe care ai desenul facut in prealabil... apoi iei hartia, o pui peste indigo in asa fel incat atunci cand trasezi conturul desenului din nou sa se imprime pe spate. pe piele poti da cu stick sau cu orice crema pe baza de glicerina (dar nu in exces), dupa care aplici hartia de calc.

| RikarDo a răspuns:

Tocmai am incercat cu indigoul dar este un esec!

| Mentosana96 a răspuns:

Da este hartie autocolanta antonia sia facut un tatuaj asa pe limbe

| Eugenia_Baluta_1987 a răspuns:

Se numeste hartie calc