| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai putea deveni un personaj dintr-o carte pe care ai citit-o, in cine te-ai transforma si de ce?

8 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Interesanta intrebare! Dac-ar fi sa ma pot transforma in eroul unei carti citite, mi-ar placea sa fiu Micul Print; mi-as regasi astfel inocenta si puritatea varstei la care am inceput sa descopar lumea in care m-am trezit candva...

| Lannister a răspuns:

Cred ca in Jon Snow din seria A song of ice and fire de GRRM (ala care e si in serialul de la HBO). E curajos, tanar, luptator si traieste intr-o lume in care chiar daca domina razboaiele, intrigile si jocurile puterii, se regasesc si valorile demult uitate ale lumii noastre: onoarea, demnitatea, camaraderia, curajul etc

| Lannister a răspuns:

In Jon Snow din seria A song of ice and fire de GRRM ( au facut cei de la HBO si un serial acum), pentru ca e tanar, istet, curajos si luptator si desi traieste intr-o lume dominata de razboaie, intrigi si jocuri ale puterii, se regasesc acolo si valorile noastre demult uitate si neglijate: onoarea, curajul, demnitatea etc. Plus, cine nu ar vrea un lup alb urias drept tovaras? big grin

| TheSpecialOne a răspuns:

Intr-un persoaj care stie sa citeasca ca eu nu stiu. Cica in personaj de carte... Cam rar azi cineva sa se gandeasca la carti si nu la te miri ce dar ma rog... eu nu am idei pe moment

Răspuns utilizator avertizat
| iushsm a răspuns:

M-as transforma in Ionel Teodoreanu din In casa bunicilor deoarece mi se par suăerbe aventurile descrise in carte.

| Darius_6848 a răspuns:

Ai nimerit intrebare pentru ziua de azi la mine laughing) daca as vrea sa ma transform in ceva cu siguranta ar fi pasare, doar asa as scapa de viata asta, de rutina, de griji, de suferinta, as fi liber. dar asta doar in vise pentru noi sad

| Stefy_2584 a răspuns:

Eu m-as tramsforma in personajul Jenna din cartea Magie scrisa de Angie Sage pentru ca ea traieste niste aventuri foarte periculoase si impresionante, in ciuda faptului ca este o printesa.:d