| Bejenariu_Cezar_1990 a întrebat:

De ce chitarile au preturi diferite intre ele, chiar daca sunt de acelasi tip?
Adica, de ce o chitara spaniola costa 590 de lei iar alta 1000 de lei?

Răspuns Câştigător
| qq221133 a răspuns:

Chitarile au diferite piese si sunt consturite diferit de firme sau persoane diferite, iar in cazul chitarilor, sunt multe aspecte care se iau in considerare, si nu te astepta sa gasesti o chitara profesionala de concert cu autografe si placa cu diamante la 10 lei, pentru ca au si oamenii care le fac nevoie de bani, uita-te numai la ce scrie despre chitari pe site-uri ca thomann sa vezi ca nici una nu e la fel toate au chestiile lor diferite care le fac speciale, iar daca pe tine te doare care s-o iei, nu prea conteaza ia una care sa-ti ajunga in buget si invata sa canti la ea ca Joe Satriani, sau Jimi Hendrix, si o sa-ti dai seama de cea mai mica diferenta!
Sper ca te-am ajutat :3!

| Bejenariu_Cezar_1990 explică (pentru qq221133):

Jimi Hendrix? As prefera sa fiu un fel de Slash sau lonlonjp, daca nu...macar la fel ca Kurt Cobain...tongue
Jimi...ii foarte bun, dar nu imi place mie...e vorba de gusturi

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate fi din cauza ca sunt de la firme diferite si de calitate diferita.

| KillaNoFilla a răspuns:

Aproape sigur nu sunt chiar la fel, cea de 1k lei posibil sa fie mai buna

| MyNameIsJohnny a răspuns:

Nu stiu, nu cred ca-s chiar de acelasi tip