| fundanya a întrebat:

Exista flori care sa nu se ofileasca daca imi dati raspuns va

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Să crezi.
http://farm4.staticflickr.com/3076/2635166270_99af5d94cc_z.jpg
Se numesc flori nemuritoare și sunt deja uscate de când le culegi.

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ar fi... imortelele (florile de paie).

| Wøodenpints a răspuns:

Ia mâna de la ochi și privește adânc în monitor. Nu eu am pus întrebarea.

| Neberius13 a răspuns:

La propriu zis nu, in mod poetic e folosit amarantul (in engleză "amaranth") ca să exprime asta

| AnneღU a răspuns:

Exista om care nu moare? Nu... Deci nu cred ca o floare nu v-a ofili niciodata...

| Wøodenpints a răspuns (pentru AnneღU):

Să crezi.
http://farm4.staticflickr.com/3076/2635166270_99af5d94cc_z.jpg
Se numesc flori nemuritoare și sunt deja uscate de când le culegi.

| deeah2elen a răspuns:

Da! imortelele

| DragosteDePrimavara a răspuns:

DA! Adica eu am niste flori, le tin in vaza de ceva vreme fara apa de vreo doua luni si crede-ma nu s-au ofilit.Se numesc nemuritoare si sunt de diferite culori si sunt micute la floare!

| Raluuuca89 a răspuns:

Daca nu le uzi toate se ofilesc...la fel cum daca nu bei apa sau nu mananci o perioada lunga de timp mori...sunt plante mai rezistente, poti cauta pe google, depinde ce fel de floare cautithinking