| TurkeyKebab a întrebat:

Hey! Daca tot stau si ma plictisesc prin casa, m-am gandit sa pictez ceva (sunt initiant in ale artei), dar nu prea am idei. Care ar putea sa imi dea niste idei, poate si tehnici, pentru ca am cam ajuns intr-un impas de vreo 2 luni. Poate voi sunteti mai creativi decat mine FUNDAA big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, încearcă să fi original, gândește-te la orice lucru și pictează. Nu există lucru care nu poate fi pictat., iar dacă le combini chiar dacă nu va ieși un lucru logic va ieși un lucru interesant. Sunt sigur că iți va veni inspirația și că vei picta ceva frumos.Bafta!

7 răspunsuri:
| Dante30 a răspuns:

Salut, nu le am cu pictura, insa le am cu ideile, Ce zici de un omulet deseneazal cum crezi tu de cuviinta, pe un drum alb, drumul reprezentand viata, si fundalul un negru mai intens, drumul e treptat din ce in ce mai lat, si sa scrii in diverse moduri, te poti uita la fonturi pentru asta, gen sa scrii dificultatiile din viata cum ar fi :" ura, neincredere, minciuna, suferinta, tristete etc" fiecare intr-un alt font, iar atuurile gen speranta, curaj, dreptate sa fie desenate mai mici, iar la capatul drumului sa fiu un fel de usa alba stralucitoare si sa fie scris inainte de ea " Choose love or destiny and career?" Si sa fie inainte de usa o fata, ceva ce crezi ca ar fi cariera ideala pentru tine si un destin ce il crezi tu posibil.
Sau poti desena o poza in care un om tine in lanturi pe partea stanga inima si in dreapta creierul amandoua fiind tintuinte in lanturi si omul fiind separat la mijloc o sa imi pun eu poza de avatar sa intelegi la ce ma refer. Sper ca ti-am fost de folos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dante30):

Salut, îmi place foarte mult răspunsul tău. Ai o inspirație de invidiat!

| Dante30 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oh wow mersi, lucrez in photoshop ocazional, asa ca idei am vazut destule si le mai dibuiesc si eu insa cu arta gen hand painting nu le am, I-as detalia mai multe idei, insa sunt cam obosit hmm totusi o idee mai veche de tatuaj care inca nu am pus-o in practica: Un lup ce rage la luna, lupul fiind de culoare albastru intunecat combinat cu un negru si alb, luna fiind rosiatica sangerie cerul fiind intunecat tot cu negru mai intens fundalul orice culoare crezi de cuviinta si undeva scris intr-un stil specific fontului Trajan Pro, :
I'm a lonely wolf, in a lonely world, my barking means im hungry, my violence means I want war, and my peace means I need love..." E un mic citat vizavi de lupi facut de mine prin 2012 cred...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dante30):

Extraordinar, nu-ți irosi talentul e păcat de el!

| Dante30 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aa mersi, insa acum nu stiu daca esti sarcastic/ironic. mind ***/blown, nu prea am fost niciodata cu desenul, mai mult logica si conversatia cat si scrisul...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dante30):

Nu, deci chiar mi-am dat seama din cuvintele tale cât talent ai!

| 2014USER a răspuns:

O cascada frumoasa înconjurata de copaci;-)