| MicuMaria a întrebat:

Luchian Mihalea chiar a fost omorat? Daca da, de ce? Pana la urma, a fost inchis dosarul privind moartea lui?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, a fost omorat. Am vazut caseta video cu cercetarea la fata locului (la cursul de criminalistica). A fost strangulat cu un cablu si se pare ca a fost lovit si cu un ciocan inainte. Cei doi faptuitori prinsi si judecati erau niste copii de 16-18 ani. Varianta povestita de ei era ca intr-adevar Mihalea iar fi chemat pentru sex, insa acestia au dorit sa il jefuiasca si de aceea l-au omorat. Acestea sunt aspectele obiective, vazute pe caseta. Speculatii, in rest, pot fi. Totul e sa discerni intre cele plauzibile si cele fanteziste.
Nu cred ca nu era voie sa vorbesti despre homosexualitate dupa '90 cand a fost comis omorul. Poate nu s-a vorbit de asa ceva findca era o figura iubita, fiind prezentator de emisiune de copii si nu se vroia sa se strice imaginea acestuia, formata in anii in care prezenta emisiunea.

1 răspuns:
| mihalitza a răspuns:

Pai, nu stii varianta care circula atunci? A fost omorit din gelozie, de un homosexual...Nu s-a facut mare tam-tam pentru ca nu era voie sa vorbesti despre homosexualitate...