| r4uLLLLLL a întrebat:

Daca am platit deja. taxa auto... Pot sa-i dau in judecata si sa-mi recuperez ceva din banii platiti pe taxa? Sau ceva de genu. am auzit si eu povesti. spuneti-mi si mie cum e cu treaba asta. Ati poti recupera banii platiti pe taxa auto?

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

În momentul de față, recuperarea taxei, nu mai este o opțiune.
Poți cere recalcularea taxei după noile norme, iar dacă taxa în valoarea actuală este mai mică decât ce ai plătit tu inițial, ți se va restitui diferența.
Dacă taxa este mai mare acum, probabil va trebui să plătești diferența, dar asta nu știu sigur.

| adishorMS a răspuns:

Da la amandoua intrebari vorbesti cu un avocat si gata