| TaviComplicat a întrebat:

Am 15 ani, 75kg. Fizic, as putea conduce un endruo de 250cc? Daca imi iau de 125cc, ma voi bucura de el si peste cativa ani?
Imi cumpar second hand, asa ca intermediarele sunt greu de gasit, 125 si 250 fiind cele mai populare.

Răspuns Câştigător
| EneCristian a răspuns:

Eu tie ti-am mai explicat. Ia-ti unul de 125cc. Iti va fi de ajuns, poate dupa 25 incolo vezi tu daca vrei mai puternic dar momentan nu esti in stare de 250cc.

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Gasesti numai 125 sau 250 ca la cmc alea se echilibreaza frumos motorul. la marimi intermediare bate aiurea. la 15 ani eu zic ia-ti direct 500 si du-te cu capul in primul copac...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La greutatea ta, ai putea, insa ai nevoie de antrenament fizic. Fara tehnica, nu poti pune nici un scuter de 49cc pe cric.
Cat despre 'bucurie'... Eu am 23 de ani si inca ma bucur de 50cc cu 4 viteze. Asta pentru ca nu m-a prins microbul, si mai ies cu Mobra doar de amuzament. 125cc cred ca e suficient. Daca nu ai experienta cu motoarele, 250 poate fi foarte mult.