| radu169 a întrebat:

Am achizitionat un Seat Leon 2002 1, 6 16v si am o problema cu inchiderea centralizata.Se inchide/deschide doar cu cheia manual si se aprind avariile in timpul mersului.Ce este de facut?

4 răspunsuri:
| IQ a răspuns:

Cred ca este din cauza unor senzori.

| MariusF23 a răspuns:

Calitate VW, like.

| usernameinvalid a răspuns:

Asa am patit si eu la un opel tigra, doar ca la mine atunci cand ploua si prindea masina umezeala se aprindeau avarile, o fi un scurt pe undeva, pune-o pe tester mai bine.

| radu169 explică:

Avariile se aprind tot datorita alarmei, se intampla doar la inceput, clipeste un pic si apoi se sting. Problema ca din cheie automata butoanele nu merg. Cred ca trebuie sincronizata cheia si nu stiu cum?