| HappyGrumpy a întrebat:

Am categoria A proaspat luata deci sunt incepator. Vreau sa imi cumpar un motor ieftin, economic si usor. Din ce am citit mi-ar placea un cruser, sau ceva chopper, gen Yamaha Virago 125-250 (dar un pic mai greu de controlat pentru inceput). Am mai citit de Kawasaky Eliminator, si tot ceva mai usor ar fi Honda Rebel, vreau parerile unor cunoscatori, ce-mi rcomandati poate aveti si alte sugestii, pe mine ma intereseaza consumul sa fie pana-n 3-4 la suta, pentru ca vreau sa merg mult, am si un job care imi cere deplasari dese intrajudetene, deci ar fi perfect. am deja un scuter dar nu pot sa risc sa raman in pana la cateva sute de km, pentru ca am si niste orare de respectat. revin cu alt topic pentru scutere.

2 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Incearca o honda de 150 cmc
http://www.scootmaine.com/wp-content/uploads/2010/04/2010-honda-sh150i.jpg
Are un prieten si nu cunsuma cine stie ce, el cu 60-70 merge la relantiu, deci nu cunsuma mult, cu un scuter de 50 cmc la 60-70 sta turat si cunsuma, depinde cum mergi si tu cu el, la viteza motoru sta turat si iti consuma, sper ca ti-am fost de ajutor

| HappyGrumpy explică:

Nu mai pun intrebarea cu scuterul piagio nrg mc3 ca vad ca nimeni nu citeste pe aici, sunt numai intrebari fara respondenti, ma duc pe forumuri de profil ca aici toti se ingesuie la dragoste si sex.