| Geany_Vlad_Si_1994 a întrebat:

Am dat de permis acum 3 ani, am luat sala si am picat orașul.
Acum dau iar la alta școală si vreau sa va întreb daca mai e valabilă acea taxa de permis de 68 lei?
Presupun ca nu are are termen de valabilitate si o pot folosi si acum sa nu mai plătesc iar aceeași sumă de bani.
Aștept părerea voastră.
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Odata ce ti-a expirat dosarul cel mai probabil ca nici acea taxa nu mai este valabila in cazul tau.
Dar ca sa fii mai sigur intreaba la scoala de soferi la care esti acum, sigur vor sti sa iti dea un raspuns exact.
Si bafta la examen happy.

| Geany_Vlad_Si_1994 explică (pentru Alexul99):

Am încercat la școală dar nici fata de acolo nu era sigură de asta...a spus sa încerc așa si in caz ca nu o acceptă cei de la poliție eu sa fiu pregătit sa plătesc alta.
Mulțumesc!

| Voro a răspuns:

Dosarul pentru scoala e valabil un an de zile, automat si acea taxa. In cazul tau, in 3 ani n-ai promovat examenul, o sa platesti acea taxa din nou la noul dosar pe care il vei face.