| Stefan_Ionut_1990_4J2j a întrebat:

Am si eu un peugeot 307 si am o problema cu directia volanul in pozitie normala de mers drept imi este putin in stanga cam 3 4 cm, in demaraj cam in 2500 -3000 de turatii imi volanul imi revine in pozitie dreapta ce ar putea fi cauza?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu ti-am zis odata altceva n-are ce sa fie, daca nu e aia poate sa fie biela de directie, sant niste rotule care se dezgasteaza cu timpul ori necesita o alineare a directiei.

| darrio2007 a răspuns:

Nu prea inteleg ce vrei sa spui.Dar banuiesc.Ai joc mai mare de 15 grade stanga-dreapta la volan?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai ceva bucse de la basculele fata terminate.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Orice ar fi ai face bine sa mergi urgent cu ea la service. Este foarte periculos sa circuli pe strada cu o masina cu joc in volan. La o adica poa' sa te lase directia cand ti-e lumea mai draga (nu e de gluma cu asa ceva, poti sa si mori)

| VirusS97 a răspuns:

Recomandat este să mergi la un serice pentru că este destul de primejdios. Paza buna trece prijmejdia rea.

| raulddan a răspuns:

Trebuie mers la un service pentru o diagnosticare corecta.
Pozitia volanului o da in primul rand capatul de bara de la directie. Poate fi dusa rotula acestuia.
Poate fi si de la o bucsa de la bratule/bratele de jos.
Ai vreun sunet ciudat?

| Stefan_Ionut_1990_4J2j explică (pentru raulddan):

Da un troscanit cand iau viraj la maxim pe loc