| Stefan_Ionut_1990_4J2j a întrebat:

Am si eu un peugeot 307 si am o problema cu directia volanul in pozitie normala de mers drept imi este putin in stanga cam 3 4 cm, in demaraj cam in 2500 -3000 de turatii imi volanul imi revine in pozitie dreapta ce ar putea fi cauza?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Pinionii directiei sant cam deteriorati, uitate la volan daca e drept cand opresti masina si pui rotile drepte, daca e intro parte e din cauza care ti-am ziso inainte.

| Stefan_Ionut_1990_4J2j explică (pentru mgtow):

Dar tot din cauza aceasa sa imi traga si in mers la 3000 de turatii

| mgtow a răspuns (pentru Stefan_Ionut_1990_4J2j):

Atunci trebuie schimbati.