| anonim_4396 a întrebat:

Am masina inmatriculata in Italia.In februarie scade asigurarea. O pot reinnoi aici in tara? Am auzit ca se poate, dar unde?

Răspuns Câştigător
| Mihai_1643 a răspuns:

Salut, pentru o masina inmatriculata in Italia poti cauta o asigurare online.

Cauta pe urmatoarele site-uri si vei vedea ca poti economisi chiar 300 de euro:

www.conte.it
www.dialogo.it
www.assicurazione.it - comparator al unui broker de asigurari
www.tuopreventivatore.it - comparatorul oficial al Comisiei de Supraveghere a Asigurarilor din Italia

Daca nu te descurci, te pot ajuta. csnww@libero.it
Mihai

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu poti sa platesti asigurarea in Romania. Eu am o masina inmatriculata in Bulgaria si luna trecuta am fost si mi-am platit toate taxele inclusiv asigurarea acolo.

| cossmy a răspuns:

Nu cred ca se poate. Exista posibilitatea sa fie(nu stiu ce ai auzit) insa este foarte improbabil. Inmatriculeaz'o in ungaria sau bulgaria, daca chiar nu vrei in Romania, insa in Italia e cam greu(parerea mea). Sa ne spui si noua daca gasesti cumva ca am si eu nevoie pentru un prieten, cu o masina inmatriculata in Olanda. Bafta si mersihappy

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Eu am auzit doar de masinile inmatriculate in Italia, ca ar exista o banca romano-italiana care face si asigurari.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

@Mihai,ideea este excelenta, insa exista o problema! Ei trimit asigurarea acasa!(care casa?).Pe teritoriul Italiei! Iar eu am nevoie de ea in Romania!
Asa raman la asigurarea pe care eu o aveam deja in Italia! O reinnoiesc si gata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, pentru o masina inmatriculata in Italia poti cauta o asigurare online.

Cauta pe urmatoarele site-uri si vei vedea ca poti economisi chiar 300 de euro:

www.conte.it
www.dialogo.it
www.assicurazione.it - comparator al unui broker de asigurari
www.tuopreventivatore.it - comparatorul oficial al Comisiei de Supraveghere a Asigurarilor din Italia

Daca nu te descurci, te pot ajuta. csnww@libero.it
Mihai

Si anumite banci au divizia lor de asigurari. De exemplu, cea a bancii Intesa San Paolo- care este si in Romania are aceasta divizie in Italia: www.eurizontutela.it unde poti face o simulare online pentru RCA.

| Cristi00 a răspuns:

Buna tuturor. Exista o solutie 100 % ok pentru problema ta, Mihaela32.
Prelungiri:

- Asigurari
- I.T.P
- Procuri
- Contracte vanzare - cumparare
- Tablite de inmatriculare

Prelungirile se fac pentru urmatoarele tari:
Anglia, Austria, Belarus, Belgia, Canada, Cehia, Croatia, Danemarca, Elvetia, Estonia, Franta, Germania, Grecia, Irlanda, Islanda, Italia, Letonia, Lituania, Luxemburg, Monaco, Norvegia, Olanda, Polonia, Spania, Suedia, Ucraina, Ungaria. CELE MAI MICI PRETURI!

Cer si ofer seriozitate si discretie maxima!

Contact
Telefon: 0741.705.765
Yahoo ID & MAIL: acte_auto00@yahoo.com

Iar pentru cei care intampina aceeasi problema pentru Bulgaria exista si aici o solutie.
Exectuez pentru masinile inmatriculare in Bulgaria:
- Asigurari
- ITP

ATENTIE!
Efectuez 100 % LEGAL ITP fara sa mergeti cu masina in Bulgaria!

Contact :
Cristi Neagu
Tel : 0741.705.765
Yahoo : acte_auto00@yahoo.com

Va doresc o zi buna tuturor!

| Chirica_Leo_1978 a răspuns (pentru Cristi00):

Poti fi contactat?