| MariusMada98 a întrebat:

Am schimbat electromotorul, bateria si tot nu imi pornește masina. Am o dacia solentza 1.4 si nu am idee scade tot curentul in ea, aveti idee ce este?

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Daca ti se duce bateria peste noapte fara ca tu sa ai ceva vizibil care sa consume bateria, gen radio, faruri, aerul sau ceva bagat in priza de la masina, inseamna ca ai un consumator pe undeva. Du-te la un electrician auto sa depisteze unde este acel consumator.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Am o idee, sa o duci in servis sa o vada un specialist, ce zici, bună idee nu?