| paulmicutz a întrebat:

Am un prieten care doreste sa-si cumpere masina. Bugetul ar fi de 10.000 de euro, doar pentru masina are deoparte pentru taxe si altele. Nu doreste masini mici gen opel corsa, vw polo etc.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se poate baga pe un BMW 320D cu 3 usi pe benzina sa fie dupa anul 2005 in sus, pentru ca iarna la ce frig e in tara motorinarele scartaie si nu e placut, nu va regreta

| RB26DETT a răspuns:

Volvo s60 /v70/xc70, niste masini superbe! Motoare foarte bune, foarte rezistente in timp, cele mai sigure masini [din perioada respectiva], mult mai fiabile decat cele din VAG [audi, vw, seat...] si multe altele, motoare foarte rezistente in timp, nimic de reprosat la aceasta marca!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un Mitsubishi lancer de prin 2010-2012. Pentru un baiat tanar e o masina perfecta mai ales daca nu imi plac masinile mici. Sa aiba in si bani de intretinere, pentru ca reviziile sunt scumpe rau

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E pacat sa-si ia masina sh de banii astia, mai pune 3000 si isi ia masina noua.

| Vektor a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

O da, ca 3000 ii gasesti in vreo pereche de pantaloni uitati prin dulapsmug

si la 13000 ce iti poti lua?smug

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Vektor):

Renault Fluence, Renault Megane (inclusiv Megane Sport Tourer), Fiat Linea, Kia Cee'd, chiar si noul Mitsubishi Lancer daca e luat prin programu rabla sau gaseste o promotie cu discount.
Tre sa fie prost sa-si ia masina SH cu 10.000 de euro cand cu 13.000 iti iei masini noi adevarate. Nu se gasesc usor 3000 de euro dar e pacat sa arunci 10.000 pe ceva nesigur. Gandeste-te ca la o masina noua ai garantie, casco e nimica toata (iar la dauna totala primesti alta masina ), ai parte de cele mai noi tehnologii de pe piata, ai garantia ca nu a lovit-o nimeni inainte s.a.m.d
Da mentalitatea romanului e greu de schimbat, mai bun e bemveu sh cu 100.000-200.000 km la bord adus din Germania decat o masina noua. D-aia e si plin de cazane in trafic.

| Vektor a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Fiecare cu ce'l doare. Eu nu as da 10.000 euro pe o masina nici veche nici noua smug, mai mult de 3-5000 euro nu s baga intr-o masina, doar daca as avea salariu de 2500euro/luna, poate atunci da.

masina e facuta sa te duca din punctul A in punctul B cat mai confortabil si cat mai ieftin.

Vad ca Renault a inceput sa faca masini mai frumoase, dar politicica de service si piese a schimbat-o, in sensul ca un far si o aripa sa nu mai coste 10.000 ron?

| Flaviucu a răspuns:

Si intrebarea ta este?

| Florian20405 a răspuns:

Daca nu e incepator recomand Volkswagen Golf, Passat sau Audi a4!

| pufuletziii a răspuns:

Fain. Si? Cu ce te putem ajuta?