| surastrikes a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un audi a6 c7, din anul 2011, la mana a2a. Oare as putea sa il gasesc pana in 12.000 euro?

Răspuns Câştigător
| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Nu cred ca ai sa gasesti o astfel de masina la un asfel de pret, preturile la mana a doua ar varia intre 15.000 euro-30.000 euro!
Sfatul meu este sa achizitioneaza o masina cu care sa nu ai de platita taxe/asigurari/rovinieta prea mari!
Eu, in cel mai sigur caz as tinde intre masinile astea doua: Volkswagen Passat CC care il poti gasi la 10.000 de euro si arat impecabil poti sa vezi anuntul aici https://www.autovit.ro/......GjTfW.html sau intre un BMW Seria 3 care la fel arata impecabil poti viziona anuntul aici https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-ID7Ghqrd.html#3ed3543d45

| surastrikes explică (pentru nopainkiller):

Multumesc pentru raspuns, si sugestii de masini.
Sincer am primit multe sugestii de la multi prieteni, dar eu raman la masina asta, pentru ca imi place mult, asta e daca nu gasesc mai jos de 15.000 euro, mai scad din portofel

| nopainkiller a răspuns (pentru surastrikes):

Crede-ma si pentru mine Audi A6 ramane masina mea preferata! Iubesc brandul Audi! Insa intervin unele probleme costisitoare precum asigurarea CASCO/taxe care te impiedica sa intretii o astfel de masina daca nu ai un serviciu bine platit sau ceva din care poti scoate suma necesara de bani! Imi place atitudinea ta, nu renunti la ce iti place, asa ca asta va fi un exemplu pentru mine, nici eu nu voi renunta la ce imi place! Numai bine!

4 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Poti cumpara 2 cutii de conserva marca Logan, de 1, 2 75 de cai le legi intre ele cu banda izolatoare si ai obtinut 150 de caluti frumosi.

| callmescania a răspuns:

Un sfat prietenesc? Mai bine cumpara un logan full option, chiar si de nou si iesi mult mai ieftin, multi subestimeaza acest tip de masina. O masina trebuie sa te duca si aduca in orice conditie, d-asta aleg loganul. Restul banilor ii poti tine pentru zile negre, nu se stie.