| Hkhtfcvhu a întrebat:

Audi a4 b7 2007 2. 0tdi sau bmw e90 2.0d? Astept pareri sau recomandari la masini in jur de 5000€

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu vreau sa fiu neaparat hater dar recomand fie o masina pe benzina, fie un diesel de fabricatie usor mai recenta decat modele din 2007! de ce? pentru ca acestea sunt super rulate
Inteleg insa ca anul mai nou inseamna evident si un buget mai mare ce trebuie alocat, tu vrand masini sh dar din clasa premium, cum este audi sau bmw

Eu as alege daca as merge preponderent in oras, o masina pe benzina, motor aspirat, este adevarat nu "fuge" ca un Bmw de 184 de CP de exemplu, dar pot avea certitudinea ca de cate ori dau cheie acesta porneste, si am siguranta ca pot merge pe orice distanta scurta sau lunga si nu voi "infunda" sonde, catalizator, DPF etc care sunt costisitoare daca trebuiesc inlocuite!

Daca totusi vrei sa mergi zilnic/saptamanal pe distante mari, atunci te cred ca diesel este ce trebuie in cazul tau, insa cum am zis as mari putin bugetul si m-as uita la masini cu ani de fabricatie dupa 2012 incoace!

este doar opinia mea, nu vreau polemica cu nimeni de aici

succes

| Hkhtfcvhu explică (pentru Simpatic):

Salut, nu vreau neaparat masini,, premium" vreau doar un sedan sa arate frumos cu motor peste 1.6 fie benzina sau motorina, bugetul nu am cum sa il maresc pentru ca am nevoie de masina in viitorul apropiat, si sunt consitent ca o sa bag multi bani in masina sa o repar ca sa fim serios 90% nu vand masina de buna. Spuneam audi sau bmw ca nu ma prea atrag vw decat passat dar deja e mult prea comun peste tot

| Simpatic a răspuns (pentru Hkhtfcvhu):

Ok, am configurat in functie de ceea ce ai zis mai sus, a reiesit aceasta lista https://www.autovit.ro/......de-la-2007