| anonim_4396 a întrebat:

Benzina sau Diesel? Tinand cont ca nu o sa fac mai mult de 25000km/an, 90%din iei o sa i fac extraurban, an un buget de 3000e, si sa imi spuneti va rog ce masina ar fi buna pentru mine.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La extraurban scoti acelasi consum si cu diesel si cu benzina. Exceptie unele masini motorizate aiurea, de exemplu Octavia 1.4 16v (submotorizata), sau Polo 1. 4mpi (supramotorizata).
In bugetul tau ti-as recomanda un Ford Focus 1.8 TDDI/TDCI, asa ceva am de gand sa-mi cumpar si eu.
Golf 4 TDI ar mai fi ok, dar e inghesuit la interior.
Am vazut ca te intereseaza si Megane 2, iti recomand 1.6 16v sau 1.8 16v. Fara DCI, si fara Golf 4 16V.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai mai multe sanse sa gasesti o masina buna pe benzina decat o tigaie diesel.
Cine isi cumpara diesel face multi km.
Daca te uiti pe anunturi o sa vezi masini de un an cu 170.000 de km si dupa 10 ani au 160.000. happy

| GhostRider02 a răspuns:

Golf 4 1.9 tdi Opel corsa 1.7 cdti ford focus 1.8 tdi

| GhostRider02 a răspuns:

Renault clio 1.5 cdti laguna 2 de 1.9 2.0 megane de 1.5 cdti

| AdycuThebest a răspuns:

Diesel...cauta ceva.un golf 4 sau un ford ceva pana in 3000€