| Vlad162 a întrebat:

Diesel sau benzina pentru o masina noua?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Benzina.

| Hammurabi a răspuns:

Electrică.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Hammurabi):

Inca un vot pentru electrica. Mai primesti si prima de la stat cateva mii bune de epuroi si la o autonomie maxima de ~4-500 de kilometri pentru o masinuta gen Renault Zoe e o solutie excelenta. https://www.auto-bild.ro/masini-noi/marca/zoe-241/ha/5/2017

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Excelenta daca iti permiti doua masini. Cam greu sa te descurci doar cu o electrica in Romania

| xerxes1 a răspuns:

Diesel doar daca vrei sa cari cartofi la piata cu o remorcuta.

| romeo78 a răspuns:

Hibrid, benzină - electric. Sau benzină - gaz, din fabrică, nu montat ulterior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Benzina

| gheorghe699 a răspuns:

Categoric,benzina.