| Anonimuserr a întrebat:

Bun deci am o întrebare legată de cumpărarea unei maşini în leasing.
Pot negocia cu acel Agent autorizat al mărcii respective de maşini după ce îmi configurez maşina şi ajung la un preţ oficial?
Pot să negociez preţul să o scot la un preţ mai mic adică să fiu eu în beneficiu şi să plătesc ratele ulterioare aferente preţului la care l-am stabilit împreună cu acel agent - adică preţ mai mic?
Ştiu că poţi negocia preţul unei maşini chiar dacă preţul este fix, poţi să scazi din preţ fără probleme. Doar ei vor să îşi vândă marfa şi nu să rămână cu ea pe stoc.

4 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Sunt cazuri cand iti poate lasa 1000€ din pret si cazuri in care nu.
Exista anumite limite sub care nu se mai negociaza.
Masinile se vand oricum.
Trebuie sa stai atent la dobanda de la leasing.Am gasit si cu 3, 5%si cu 7%.

| Anonimuserr explică (pentru TrăieşteClipa):

Nu e chiar aşa. La BMW, Audi, Mercedes nu cred că se încumetă să le producă pe bandă rulantă şi să fie cumpărate aşa repede. Sau Opel-uri, VW-uri mai scumpe sau chiar scumpe cu multe dotări motorizare diesel, cutie automată etc.
Unde ai găsit cu 5% şi cu 7%?

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Anonimuserr):

Ford 3.5% la mercedes 7.
Pana la urma am luat ceva sh ca trebuia sa le dau jumatate din masina pe dobanda in 5 ani.

| Anonimuserr explică (pentru TrăieşteClipa):

Ce maşină ţi-ai luat şi cât dai pe lună rata şi ce avans ai dat?