| dani91 a întrebat:

Buna am o intrebare, acum vreo 2 ani am fost condamnat la 3 ani cu suspendare,pentru ca am condus un moped fara carnet si beat, mai pot da de permis?

3 răspunsuri:
| DanielCD a răspuns:

Depinde ce scrie in sentinta, dar se pare ca poti da examen de permis NUMAI dupa reabilitare, adica dupa perioada de suspendare! Cred, desi poti intreba un instructor, ca poti face scoala intre timp(fiind valabila 1 an) iar dupa se implinesc cei 3 ani poti sustine examen! Bafta!

| baiatuldinbrasov112 a răspuns:

Si eu am un tovaras intr-o situatie aproximativ similara si el are carnet. nu stiu daca inainte sau dupa incident, cred ca da

| dani91 explică (pentru baiatuldinbrasov112):

Adica pot sa ma inscriu la scoala sau nu?