| Norbi16 a întrebat:

Buna,
Ma intereseaza sa achizitionez un scuter peugeot speed fight 2 si ma intereseaza urmatoarele lucruri:
-consum
-viteza maxima

Răspuns Câştigător
| Valyvly a răspuns:

Sfatul meu e sa iti iei aprilia sau yamaha.
Aprilia sr factory e fff bun.

4 răspunsuri:
| Valyvly a răspuns:

Consum 2.5-3 L

Viteza maxima difera de la un scuter la altul. depinde de:
Uzura setului motor, uzura rolelor variatorului, uzura ambielajului...etc.

Daca il cumperi nou, cel mai probabil este limitat la 45 km/h

| Norbi16 explică (pentru Valyvly):

Multumescbig grin

| Norbi16 explică (pentru Valyvly):

Si vreau sa te mai intreb cvbig grin
-piesele sunt mai scumpe la acest model decat un aprilla sau yamaha?big grin

| Valyvly a răspuns (pentru Norbi16):

Nu stiu sa iti spun sigur. dar nu cred ca ar trebui sa difere preturile ff mult. daca vrei sa le cumperi pe Original sunt ff scumpe. la toate tipurile de scuter. Presupun ca la peugeot sunt mai scumpe. Francezii mereu au fost mai "scarbosi" big grin