| anonim_4396 a întrebat:

Buna pentru inceput ce masina ar fi buna de condus ceva asa mai inalta,,opel corsa -astra, un golf, un toyota auris, un ford fision sau? un nissan etc asa pana la 4000-4300 euro, pana in 150000 km si de la 1400ccastept o opinie care au trecut prin etapa incepatorului dar sa o pot folosi macar vreo 50000-70000 km nu sa stau cu ea prin service ca sunt care te tepuiesc acum de nu te vezi si chir o recomandare de unde e bine de cumparat una second de pe net sau...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai înaltă cum vrei tu: Ford Fusion, VW Golf Plus, Opel Meriva, Opel Zafira (sau asta e deja prea mare pentru tine), Renault Scenic (versiunea mai veche e drăguță dar ne cam ferim de mașinile franțuzești). Ford Fusion e compactă, aparent micuță dar cu un spațiu interior generos, garda la sol suficient de ridicată pentru drumuri neasfaltate. Corsa nu numai că nu e prea bună, dar e și joasă, mică și urâtă, iar la japoneze (cum ar fi Nissan) o să ai probleme cu găsitul pieselor de schimb.

| alexandrubt13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc cred ca am sa aleg dintre ford fusion si dacia steph.

1 răspuns: