| laurici_3736 a întrebat:

Buna seara am si eu o problema. Am o dacie din 96 care a cam ruginit si nu mai merg cu ea de un an, nu cred ca renteaza sa o mai repar. As vrea sa-mi cumpar un opel astra, vectra pe motorina din germania sau din alta tara stie cineva cum ajung acolo si cum pot sa aflu care sunt preturile, as vrea ceva din 96, 97 cam la 1500-2000 de euro pentru ca n-am mai mult credeti ca se poate? ati fost careva pe acolo stiti cum merge treaba? Va multumesc.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu merita sa mergi tu dupa el, sunt atatia care cu asta se ocupa. Cheltuielile tale vor fi mai mari decat comisionul lor, pentru ca ei cumpara cate 7-8 masini o data, cate incap pe un trailer.
Un Opel Astra F adus in tara il gasesti la 1000 de euro, la care adaugi 1000 RON taxele RAR (inclusiv deprecierea) si vreo 400 de euro taxa de poluare. Cu RCA, inmatriculare si toate celelalte, te incadrezi fara probleme in 2000 de euro.
Pe de alta parte, daca investesti 500 de euro in 2 vouchere pentru rabla, mai obtii unul pe Dacia ta, ti-ar mai lipsi inca vreo 1500 de euro pentru un Logan chel, dar nou, mai ales ca au ceva promotie la motorizarea de 1. 2 16V. Rata la 1500 de euro este chiar usor de suportat, mai ales ca nu vei mai avea cheltuieli neprevazute, orice problema fiind acoperita fie de CASCO, fie de garantie.

| baru a răspuns:

Salut. Nu cred ca este o idee prea buna. La ora actuala, este bine deocamdata sa-ti faci dacia. Daca afara nu ai pe cineva, care sa-ti gaseasca o masina buna si de la un cunoscut, in talciocuri la ei este ca si la noi. De cele mai multe ori, taxele sunt mai mari ca si masina. Daca ai bani este mai bine sa o cumperi de aici. Daca te duci la firme auto autorizate gasesti la 2000-2500 E masini perfecte si cu km putini. Acum depinde cati bani ai. Dar repet,; Azi nu este bine sa mai investesti in ceva ca nu se stie ca va fi a doua zi. Pa

| gogusamsung a răspuns:

Raul, ești un spammer trist. Omul vrea mașini din afară. Încearcă mobile.de însă la o mașină din 96-97 taxele pot să ajungă și la 2-3000 de euro. Nu merită

| Raul_1995 a răspuns:

Am un link pentru tine http://www.masini-de-vanzare.ro/