| Roly_Roland_1982 a întrebat:

Bună seara! Am un sharan din 2005 care are o problema.Dau la automat si nu porneste.Nu stiu ce problema poate avea..si in bord se aprinde senzorul de ploaie si se mai dau peste cap cateodata stergatoarele singure.

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cum arata acel "senzor de ploaie" care se aprinde in bord?

| Roly_Roland_1982 explică (pentru OldSoul):

Ii rotund ((0)) ceva in genu asta arata.

| Renato_Turcu_1989 a răspuns:

Impinsa ai incercat? daca ai incercat si nu porneste inseamna ca e problema de aprindere incepand de la calculator pana la pompawinking nu am sharan si nici nu sunt mecanic dar doar iti dau un exemplu!

| NightCrawler919 a răspuns (pentru Renato_Turcu_1989):

Atunci când incerci sa pornesti mașina împinsă este totuși un risc, iar acela ar fi ruperea curelei de distribuție sau ar putea sa sara de pe punct, deci nu prea recomand aceasta modalitate

| Roly_Roland_1982 explică (pentru Renato_Turcu_1989):

Impinsa porneste.

| NightCrawler919 a răspuns:

Salut, in legătura cu pornirea, vezi poate s-a dus electromotorul, daca învârte, bateria este buna.
In legătura cu senzorul de ploaie si ștergătoarelor ar putea fi o eroare, pune-o pe tester, vezi daca ai erori pe partea electrică si daca o pui pe tester vezi daca ai si vreo eroare la motor