| Calin_Gigi_2000 a întrebat:

Buna seara Ma numesc Gigi si am 15 ani jumate si la 16 ani fara 3 luni dau de permis categoria A1 B1, si m-ar interesa si pe mine cate intrebari sunt, sunt grele? si un model potrivit pentru o masina masa 550 kg un model?

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Modelele de B1 nu sunt problema de gasit, dar unde ai vazut tu scoala sa faci pe masina de genul? mai rar.

la a1 ai 20 intrebari din care 17 corecte sa treci, la b1 ai 22/26 ca sa iei.

la a1 la proba practica ai poligon si traseu.

| Calin_Gigi_2000 explică (pentru JohnnyBi):

Mersi dar eu am intrebat la un prieten, el lucreaza la scoala acolo. si mi a zis ca platesc scoala 500 lei si dau decat alea 30 ore si dupa aia imi da o adeverinta si ma duc la pipera si imi pune stampila pe ea si gata.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Calin_Gigi_2000):

Bai baiatule tu esti confuz rau de tot. cum sa iei permis de la scoala de soferi cand ala ti-l da politia in urma examenului? iti da o adeverinta ca ai terminat orele de teorie sa te bage in alea de practica. pe urma alta adeverinta ti-o da instructorul ca ai terminat orele de practica si te poate baga in examen. nu mai fii asa de repezit. aici se dau examene. tu crezi ca te freci in fund cu un instructor si politia iti da dreptul sa circuli pe drum public pe cuvantul instructorului ca esti tu baiat bun? asta se face doar cu pile multe si nu e spre avantajul tau. experienta in 30 de ore = ZERO. tu iesi cu permisul in mana din scoala si esti un prost, cum suntem toti. inveti minimul minimului despre sofat. cu anii si miile de km inveti cum sta treaba. cati idioti trebuie sa feresti sa nu te faci bucati si multe altele.

bravo, vrei sa dai de A1, dar chill, calm. cati juniori nu am vazut la stiri cu motoare, ca doar sunt si eu motociclist...si am avut prieteni, care nu mai sunt, datorita pasiunii asteia

suntserios
| suntserios a răspuns:

Singurele masini pe care ai sa le poti conduce cu Aixam si Microcar...cel putin masini care se gasesc in RO