| hlasz17 a întrebat:

Am aproape 16 ani impliniti, mai exact in iulie implinesc si vreau sa fac permisul de motociclete, mai exact A1. Cum decurge acesta? Adica stiu ca prima data trebuie sa ma inscriu, sa depun acte etc. Dar pregatirea teoretica si cea practica cum decurg? La pregatirea teoretica trebuie sa merg in fiecare zi timp de o saptamana? Cate ore dureaza? Dar la cea practica? Stiu ca dupa efectuarea orelor respective urmeaza examenul teoretic si dupa cel practic, adica poligon + traseu. Sunt tentat sa incep cat mai repede, dar am si scoala pe cap si as vrea sa stiu cum decurc orele de pregatire. Orice informatii sunt bine venite.

Răspuns Câştigător
| DazaiSan a răspuns:

Salutare, eu nu am dat de A1 dar am un coleg foarte apropiat care a dat, din ce mi-a povestit el orele decurg cam la fel ca la B, orele pot fi programate in funcție de programul tău școlar. Sper ca te-am ajutat!

| hlasz17 explică (pentru DazaiSan):

Nu stiam ca orele pot fi programate in functie de orarul meu scolar, mulțumesc!

1 răspuns: