| Gabi_Sfetcu_1986 a întrebat:

Am o problema la bicicleta. Am camerele din fabrica. Si tot se desumfla. Si le umflu in fiecare zii. Le am scos si le am dus la verificat. Nu sunt sparte! Mi am cumparat alte 2 camere si le am montat. Si tot se desumfla. Am verificat si valvele la toate camerele. De cee? Dau funda

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Mai incearca sa umflati camerele pline si verificati supapa si vedeti daca e inchisa bine sau mai trebuie stransa! Daca nu reusiti, mergeti la vulcanizare! Oamenii profesionisti de acolo stiu ce trebuie facut pentru a nu dezumfla camerele rotii de bicicleta ca nu costa mult, cam 1leu-2 lei!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa ce verifici camerele in apa (le umfli si le bagi intr-o caldare cu apa sau in cada daca stai la bloc) verifica si anvelopele prin interior, cu mana, sa nu fie ceva sarma sau cui.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Verifica cu scuipat la ventile daca nu pierde. daca e ok e numai din cauza materialului prost care e poros si scapa aer dar nu se vede la cada de apa la verificare. Bagi cu seringa in camera lapte de vaca fiert cca 50 gr, umfli roata, faci o tura sa se imprastie laptele bine in camera si ai rezolvat. Probat / garantat. O sa vezi ca o sa te rogi pentru sanatatea mea.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Din cauza diferentei de presiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca le umfli, nu poti vedea nici in apa pe unde scapa aer.Numai cand asezi greutate, dupa ce te urci pe bicicleta si mergi, scapa pe undeva si cu timpul se lasa roata.Schimba camerele.

| Alex201938 a răspuns:

Domnule ramon data viitoare citeste ce spune el in intrebare ca a schimbat o data camerele ce vrei sa cumpere fabrica de camere? Iar legat de raspunsul la intrebare nu am mai auzit sa se intample asa ceva e imposibil

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alex201938):

TraiesteClipa a raspuns ce am vrut sa zic. Diferenta de presiune dezumfla roata. Poti cumpara toata fabrica de camere de bicicleta daca e made in China.

| SorinTăriceanu a răspuns:

Tot pe la valva pe undeva, umflale si baga camera in apa si unde rasufla face balonase si as iti dai seama. daca nu se vede misca de valva in apa ca e posibil sa se miste si atunci sa rasuflewinking