| Marinngg a întrebat:

am și eu o întrebare legată de cutia automată DSG in 6 trepte, vw Passat B6.
Am mașina de aprox 2-3 săptămâni și vreau să vă întreb dacă este normal ca la schimbarea de viteze sa simt acea trecere din 1 in 2, 2-3 și etc, schimbarea se resimte ușor ca un smâc finuț deloc agresiv. Așa trebuie sau când schimba treptele nu trebuie sa se simtă nimic?
Ofer funda, mulțumesc!

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Nu trebuie sa simti nimic. Daca nu se simte foarte tare poate sa fie si de la un tampon sau planetare.