| Sonofawitch a întrebat:

Am un scuter de 49 cmc e nou. Are 49 de km. i-am scos bujia si am vazut ca era neagra. Puteti sa-mi ziceti de ce este neagra. Si inca o chestie: cand ma dau pe scuter motorul se tureaza tare dar roata abia se invarte. Parca s-ar chinuii.

Răspuns Câştigător
| Teo026 a răspuns:

Salut, bujia este neagra pentru ca este de proasta calitate [parerea mea] si mie mi s-a intamplat asa, am cumparat o bujie la 10 lei si m-a tinut o saptamana si cand am scos-o era neagra toata! Cumpara o bujie NGK, eu am cumparat si o am de 4 luni si are culoarea maro, cum trebuie.
SI la problema cu turatul, pot si rolele de la variator uzate, sau poate fi cureaua uzata, banuiesc, mie nu mi s-a intamplat asta.
Succes!

2 răspunsuri:
| Sonofawitch explică:

Daca e nou n-ar totusi n-at trebui sa aiba probleme de genu..ma gandesc sa-i maresc relantiul sau cum se zice.dar e inca in rodaj si nu stiu