| kilometru0 a întrebat:

am un scuter Malaguti F18 150 cc3 an 2007 foarte intretinut.Am o intrebare de ce imi urca acul de la temeperatura foarte sus..Nu merg mult cu el...Mai ales cand e cald. Poate e vreo problema ca urca asa repede!?

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Daca nivelul lichidului de racire e normal, nu-ti face probleme.se incalzeste tare din cauza ca mergi cu el prin oras si cu viteza mica. daca mergi cu el la drum intins nu o sa se mai incinte asa.incearca si o sa te convingi...

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dru1darius a răspuns:

Nu mai are racire buna, so fi dus pompa de apa, du-te cu el la reparat daca nu poti strica motoru

| kilometru0 explică (pentru dru1darius):

Nu cred ca e pompa! poate asa trebuie cand merg cu viteza imi este la a 2 liniuta ca am vreo 8 liniute si cand ma opresc imi creste aproape pana la maxim si mil raceste cu ventilatoru
..eu stiu ca acul de la caldura trebuie sa fie mereu la jumatate

| dru1darius a răspuns (pentru kilometru0):

Nu ai scris exact pe unde ii acul, am crezut ca ii undeva foarte aproape de maxim, in mod normal trebuie sa fie la mijloc, daca trece de mijloc trebuie sa porneasca ventilatorul, in caz ca nu iti mere atunci o sa ai probleme in oras

| kilometru0 explică (pentru dru1darius):

Ventilatorul porneste dar sta pornit foarte putin doar vreo 15 secunde! cum sa fac sa tina mai mult pornit nu am cablu ceva sa le leg sa stea mai mult pornit?