| cristymadaras94 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un renault megane-coupe din anii 2004-2007 cu morizari de 1, 9 diesel sau 1.6 benzina, care ar fi mai bun? Si la care e mai redus consumul de combustibil? Vreau sa imi dati detalii si nu vreau sa imi spuneti de motor de 2.0 benzina ca ala consuma mult

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Eu as prefera 1.6 benzina, l-am avut pe un Clio 2 si fugea de manca pamantul. Usor de intretinut. La consum, diesel-ul consuma mai putin, dar te si arde la costuri "in caz ca". Dar cum a zis colegul mai sus, daca nu faci cel putin 20 mii km pe an, nu merita diesel.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Totul depinde de cati km faci pe an. daca nu faci macar 20. 000km pe an nu are niciun rost sa iei un diesel

| kiri11 a răspuns:

Salutare, pentru un consum mai redus de benzina, iti pot recomanda produsul Pro Engine Ultra, iar pentru un consum de ulei redus, folosesc Millroad X7. Pe ambele le pot recomanda happy

| Aalyn91 a răspuns:

Pai in primul recomand motorul diesel deoarece este de 1000 de ori mai bun decat benzinarul iar la consum sunt cam la fel dar recomand diesel ca e mai bun si deoarece ca si motorina este mai ieftina decat benzina acum faci cum vrei eu ti-am spus ce mi-as lua eu

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Aalyn91):

Ce-ai mancat inainte sa scrii postul asta?

| Aalyn91 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Valea!