| Parazitu20 a întrebat:

ce baterie imi recomandati pentru o honda cbr 600 eu am o baterie de 7ah si nu cred ca este buna findca nu reusesc sa il pornesc la automat numai pe impins, se poate sa fie din cauza ca e de mic amperaj? m-am gandit sa ii cumpar o baterie de 12ah, ce sfaturi imi dati? stima!

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Bateria originala pentru cbr'ul de 600, este de 12V cu 8, 6 ah. 12ah e prea mult si alternatorul nu are capacitatea de a o incarca cum trebuie.

| Parazitu20 explică (pentru a1doru):

Merci frumos! deci imi cumpar una de 8, 6 dvs ce credeti din cauza asta nu imi porneste la automat, invarte electromotoru da sa porneasca da nu poate daca il imping imd o ia, eu la mecanica 0 nu prea le am si motoru nu il am dde mult, asac a nu il cunosc prea bine.stima!

| a1doru a răspuns (pentru Parazitu20):

E clar ca nu are amperajul necesar.