| Cupă_Daniel_1992 a întrebat:

Salut! Ce baterie auto îmi recomandați pentru un Polo 1.4 TDI? Brand, motel, amperaj, etc.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai bani, Bosch.
Daca vrei mai ieftina, Macht.
Rombat daca vrei sa scapi repede si ieftin, Varta daca ai chef sa o schimbi de vreo 3 ori in garantie.
Ca amperaj, cred ca 65 Ah sunt suficienti pentru motorul ala. 70Ah maximul maximului.

| Denila123 a răspuns:

Caranda cu dopuri
amperaj 65 75

| PompiliuDaniel a răspuns:

Eu am de 62 Ah pe un fiat doblo 1.9 Jtd de 3 ani marca Excel, necunoscuta in general.

| LaurentiuVoda12 a răspuns:

Baterie Auto VARTA 5564000483122
Curent pornire test la rece - 480
Endpolart 1
Tensiune [V] 12
Amperi ora [Ah] 56
Inaltime [mm] 190
Latime [mm] 175
Lungime [mm] 242

E buna bateria, o am si eu la o skoda fabia cu acelasi motor (1.4 tdi)

| Cupă_Daniel_1992 explică (pentru LaurentiuVoda12):

Salut, Laurențiu! Dar nu e prea mic amperajul pentru un motor diesel?