| Tds_David_1998 a întrebat:

Buna TPU.

La ciclomotor cu pedale(caprita, moped cu pedale) trebuie permis?

eu am auzit ca nu dar vreau mai multe pareri.

Deoarece ciclomotoru cu pedala pastreaza caracteristicile unei bicicclete.

Răspuns Câştigător
| Mondybo28 a răspuns:

Nu este nevoie de permis eu detin asa ceva si m-am interesat inainte sa-mi cumpar

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai vreun act care sa dovedeasca ca respectivul se incadreaza la categoria ciclomotor (adica nu trece de 25km/h si pastreaza caracteristicile unei biciclete, adica il poti pune in miscare si prin pedalare) nu ai nevoie de permis.

| Tds_David_1998 explică (pentru suntserios):

Multumesc frumospe langa ciclomotor mai am o bicicleta pe care i-am pus motor si ma plimb cu ea faar sa imi faca nimic politia... dar la ciclomotoare nu stiam sigur Precizez ca am varsta de 16 ani